VI edycja konkursu Stena Circular Economy Award

15.11.2022


Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować i zaprosić studentów do udziału w VI edycji konkursu Stena Circular Economy Award, który wystartuje 9 stycznia 2023 roku. Konkurs jest inicjatywą firmy Stena Recycling i pierwszym konkursem w Polsce dla studentów i firm dotyczącym gospodarki obiegu zamkniętego.

Celem konkursu jest edukacja i promowanie wiedzy nt. gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) oraz aktywizacja firm i jednostek naukowych do stosowania dobrych praktyk w tym zakresie, a także promowanie rozwiązań przedstawionych przez studentów.

Stena Recycling upowszechnia wiedzę o korzyściach płynących z GOZ i wspiera transformację polskiej gospodarki z modelu linearnego na cyrkularny, a konkurs tworzy platformę wymiany doświadczeń pomiędzy różnymi sektorami biznesu. Pokazuje, że ideę cyrkularną wdrażać mogą zarówno duże, międzynarodowe koncerny, średnie i małe przedsiębiorstwa, jak i startupy oraz organizacje pozarządowe. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku.

Konkurs ma trzy kategorie:.
- Pierwsza kategoria dedykowana jest studentom, którzy mają pomysł na to jak wdrożyć lub promować gospodarkę obiegu zamkniętego.
- Druga z nich to kategoria dla przedsiębiorców, którzy już wdrożyli działania gospodarki obiegu zamkniętego w swoich firmach.
- Trzecia kategoria skierowana jest do tych firm, które promują idee GOZ wśród pracowników, biznesu lub społeczeństwa.

Nagrodami dla zwycięskich studentów są: możliwość prezentacji pomysłu biznesowi, laptop oraz dofinansowanie do wybranego z przedstawionej oferty kursu biznesowego.

Więcej na temat konkursu można znaleźć na stronie: www.stenarecycling.pl/scea.